Lektori

Marián Laššák

Bojovým umeniam sa venuje od 10 rokov: začínal s japonským karate, neskôr pokračoval s vietnamským nhat nam. V roku 2003 sa začal venovať čínskym štýlom shaoiln, pigua, tongbei. V roku 2005 začal študovať odbor čínsky jazyk na Karlovej Univerzite v Prahe, v roku 2007 získal štipendium na 5-ročné štúdium na Liaoningskej Pedagogickej Univerzite v Číne, kde spoznal majstra Yu Qingdi a stal sa jeho rodinným žiakom a pokračovateľom ôsmej generácie školy Wujiquan.
V Číne prežil viac ako 10 rokov. Väčšinu času sa venoval štúdiu a výučbe čínskeho jazyka, kultúry, filozofie, bojových umení a zdravotných cvičení a taktiež rozvoju slovensko-čínskych kultúrnych vzťahov.
V roku 2012 sa Marián, ako člen Slovenského reprezentačného oddielu, zúčastnil Majstrovstiev sveta v tradičných čínskych bojových umeniach v Číne a pre Slovensko získal bronzovú medailu.
V roku 2016 založil a viedol školu Kung fu a Qigongu (Čchi-kungu) v Pekingu, kde vyučoval žiakov z viac ako 10 krajín z celého sveta.
Ako cudzincovi sa mu dostalo osobitnej cti, keď bol prizvaný vyučovať bojové a zdravotné umenia v taoistickom kláštore Biely Oblak v Pekingu, ktorý je sídlom celočínskej Taoistickej asociácie a Taoistickej Univerzity.
Od roku 2019 vyučuje čínske bojové umenia, zdravotné cvičenia a čínsky jazyk v Brezne.
Okrem výučby sa Marián venuje aj štúdiu klasickej čínskej medicíny, astrológie a konštitučnej životosprávy.
Marián je držiteľom 6. majstrovského stupňa (duanu/danu) čínskych bojových umení pod Čínskou Wushu Asociáciou (čínska asociácia bojových umení).
Je predsedom Medzinárodnej asociácie Fumin Wujiquan – www.wujiquan.net a spoluzakladateľom projektu Cesty k rovnováhe – www.cestykrovnovahe.sk

Stanislav Kološta

V 9 rokoch začal s bojovými umeniami. Venoval sa najskôr karate a základom kung-fu. Od roku 1999 cvičil rôzne štýly tradičného shaolinquan, taijiquan, baguazhang, bajiquan, xinyiquan, nei-gong, qi-gong pod vedením čínskych a ruských inštruktorov. Od roku 2012 sa venuje najmä cvičeniam wujiquanu a šaolinquanu modifikovaným spôsobom xinyi ba. Venoval sa tiež kontaktným disciplínam čínskeho zápasu, pankrationu a mma. Úspešne sa zúčastnil niekoľkých juniorských a seniorských súťaží. Od roku 2005 trénoval v rámci individuálnej výučby, kurzov a seminárov rôzne disciplíny bojových umení a zdravotných cvičení záujemcov všetkých vekových skupín. Venuje sa tiež výučbe študentov so záujmom o praktické prepojenie bojových umení Tao a Zenu.